Przypominamy apel o solidarność. Pilny i bardzo potrzebny, tym bardziej wszystkim Państwu polecamy dołączyć. A chodzi o zbiórkę pieniędzy, z których skorzystają uchodźcy – dokładnie ci, którzy od kilku miesięcy koczują na białoruskim dworcu kolejowym w Brześciu.

Mimo, że zgodnie z obowiązującą w Polsce Konwencją Genewską polskie służby graniczne mają obowiązek wpuścić uchodźców na teren naszego kraju, to niestety zdecydowana większość przybyszów jest zawracana z granicy. Pomoc na miejscu organizują lubelskie stowarzyszenia Solidarności Globalnej i Centrum Wolontariatu, a Państwo też mogą się w nią włączyć.

A co jest potrzebne? Bardzo polecamy wyjaśnienia. Mówi dyrektor naszego Radia, wolontariusz i zarazem twórca wspomnianych stowarzyszeń, ks. Mieczysław Puzewicz.

 


Zatem bardzo polecamy Państwu wpłaty, nr konta jest dostępny poniżej:

konto Stowarzyszenia Solidarności Globalnej
36 1240 1503 1111 0010 1529 8952
Bank Pekao SA Odział w Lublinie V ul. Królewska 1, 20-109 Lublin
z dopiskiem „Brześć”.

Licząc na Państwa ofiarność, wolontariusze serdecznie dziękują wszystkim, którzy okażą wrażliwość i solidarność.

A w powyższym temacie od razu bardzo polecam Państwu audycje na naszej antenie. Więcej o skomplikowanej sytuacji uchodźców z Brześcia, ale też o przybyszach już obecnych pośród nas powiemy Państwu w świątecznym i specjalnym wydaniu programu „Bo Byłem Przybyszem”.

W studio będziemy właśnie gościć Dyrektora naszego Radia, ks. Mieczysława Puzewicza, a dopowiem, że dołączą do nas także Wita Kazmirowa i Wojciech Samoliński, również zaangażowani w działania pomocowe. Już dziś zapraszamy Państwa na wspomniany program. Spotkamy się w Niedzielę Bożego Narodzenia, czyli – rzecz jasna – 25. grudnia między 20:10 a 22:00.

fot. ks. Mieczysław Puzewicz