Modlitwa o pokój na świecie – ten apel wybrzmiewa podczas dzisiejszych mszy świętych, dziś bowiem – przypomnijmy – mamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki,  w Kościele obchodzimy także 50. Światowy Dzień Pokoju.

W tym kontekście polecamy Państwu przeczytać papieskie orędzie na ten dzień, do papieskiego tekstu odniósł się też lubelski bp Mieczysław Cisło. Hierarcha wskazał na główne przesłania Orędzia Franciszka, mówił też o znaczeniu jego słów, ale też postawy. Poniżej cała homilia, którą bp Mieczysław Cisło wygłosił podczas uroczystej mszy św. w lubelskiej archikatedrze 1. stycznia 2017 roku.

A – przypomnijmy – dziś przypadają imieniny Mieczysława. Z tej okazji składamy życzenia bp. Mieczysławowi Cisło, serdeczną pamięcią obejmujemy Dyrektora naszego Radia, ks. Mieczysława Puzewicza, jak i też wszystkich solenizantów dzisiejszego dnia.

„W 2017 r. starajmy się, poprzez modlitwę i działania, stawać się ludźmi, którzy wygnali przemoc ze swego serca, słów i gestów oraz budować wspólnoty bez przemocy, które troszczą się o wspólny dom” – napisał Franciszek w orędziu na 50. Światowy Dzień Pokoju, obchodzony 1 stycznia 2017 r. Jego hasłem są słowa „Wyrzeczenie się przemocy: styl polityki na rzecz pokoju”.