Już 6 stycznia na ekrany polskich kin wchodzi kanadyjski film „Józef i Maryja”.  W Lublinie będzie wyświetlany w kinie Bajka.   To biblijny dramat opowiadający o losach Eliasza, pobożnego rabina, jednocześnie ukazujący piękno codziennego życia i wzajemną bliskość członków Świętej Rodziny.

Kanadyjski film „Józef i Maryja” wyreżyserował Roger Christian, Kevin Sorbo, znany szerokiej publiczności z serialu „Herkules”, wystąpi w tytułowej roli Józefa. Dystrybutorem filmu jest firma Kondrat-Media.

Józef i Maryja” to dramat biblijny oparty na losach Eliasza, pobożnego rabina, który po śmierci przyjaciela opiekuje się jego rodziną. Podczas rzezi niewiniątek giną dzieci, nad którymi obiecał sprawować opiekę i od tej chwili pomszczenie ich śmierci, staje się jego życiową misją.

Przebywanie z Maryją, Józefem i młodym Jezusem, sprawia, że Eliasz zaczyna zastanawiać się nad motywami zemsty i jej sensem. Kiedy przychodzi długo oczekiwany moment zemsty, Eliasz staje przed wyborem morderstwa i pomszczenia śmierci bliskich osób, a podarowania życia i miłosiernego przebaczenia.

Józef i Maria” to historia o inspiracji i nadziei oraz o miłosierdziu jako przeciwieństwie zemsty. Ukazuje piękno codziennego życia i wzajemną bliskość członków Świętej Rodziny. Akcja filmu rozgrywa się w czasie dzieciństwa Jezusa, zanim objawił się On, jako Syn Boży i ostatecznie zmienił bieg ludzkości.

Partnerem filmu jest Orszak Trzech Króli organizowany 6 stycznia 2017 roku w ponad 540 miastach w Polsce, w czasie którego będzie można wygrać bilety na film „Józef i Maryja”. 

reżyseria: Roger Christian

scenariusz: Julie Kim Kariné Marwood

produkcja: Kanada 2016

czas trwania: 1 godz. 22 min.

premiera: 6 stycznia 2017 (Polska), 5 lipca 2016 (świat)

w rolach tytułowych:

Józef: Kevin Sorbo

Maryja: Lara Jean Chorostecki

Trailer filmu: https://youtu.be/rJfB56S5330

jozef-i-maryja_plakat