Temperatury znacznie poniżej zera stopni, a to stanowi duże zagrożenie, m.in. dla życia bezdomnych. Dlatego ważne są reakcje – wrażliwość i czujność. Z naszej strony apel, by reagować na obecność tych, którzy, np. przebywają w nieogrzewanych mieszkaniach, na przystankach, czy w altanach. O to też apeluje policja. A mówi nadkomisarz Renata Laszczka-Rusek.

 

 

A zatem przypomnijmy kontakt alarmowy – jest to nr 112 lub policyjny 997.

A mamy też dla Państwa zachętę do włączenia się w zimową pomoc osobom bezdomnym. Chodzi o przygotowanie gorących posiłków. Apel – jak zawsze – kierujemy do restauratorów i zachęcamy by dołączyli Państwo do wspólnych działań naszego Radia i Gorącego Patrolu, czyli programu pomocy bezdomnym, który działa w lubelskim Centrum Wolontariatu. Warto dołączyć, a mówi Maria Korybska z naszego radiowego marketingu.

 

 

Zachęcamy Państwa – restauratorów – do przygotowania gorących posiłków. Chodzi o dni weekendowe, bo na co dzień działania naszego Radia i Gorącego Patrolu wspierają szkoły i stowarzyszenia. Dziękujemy tym, którzy już się włączyli i zachęcamy następnych restauratorów. Zgłoszenia w tej sprawie przyjmuje nasz radiowy marketing.