Wkrótce – 10. lutego – minie 6 lat od śmierci śp. abp. Józefa Życińskiego. Zapraszamy Państwa na spotkanie rocznicowe „Niezatarty Ślad”, które – jako Radio – współorganizujemy z Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Lublinie. Wydarzenie będzie składać się z dwóch części – słownej „Okruchy Pamięci” oraz muzycznej – koncertowej. Całość odbędzie się w lubelskim Trybunale Koronnym i na naszej antenie.

O tym jak ma wyglądać spotkanie pamięci mówią Dyrektor naszego Radia ks. Mieczysław Puzewicz (przyjaciel i współpracownik śp. Józefa Życińskiego – przez całą lubelską posługę arcybiskupa jego rzecznik prasowy), a także współpracująca z arcybiskupem Teresa Księska-Falger z Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Rozmawiała Anna Opasiak.

 

 

Spotkania pamięci w piątek 10. lutego także na naszej antenie. Zaczniemy transmisją części słownej o 17:40, potem przeniesiemy się do lubelskiej archikatedry – gdzie o godz. 19:00 będzie sprawowana msza św. w intencji abp. J. Życińskiego – a następnie zaprosimy Państwa na retransmisję koncertu. Już teraz zapraszamy.