Już 15 marca 2017 roku odbędzie się czwarta edycja Konferencji CHECK IT w hali A Targów Lublin S.A. w godz. 8:45 – 15:15. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki. CHECK IT organizowane jest przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami               z branży IT. Wydarzenie jest częścią Dni Lubelskiej Wyżyny IT 2017.

 

W ramach konferencji odbędzie się szereg prelekcji i warsztatów z zakresu informatyki oraz prezentacji zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Na konferencję zapraszamy zarówno fanów nowych technologii, jak i osoby, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany. Podczas wydarzenia odkryjemy emocjonujące oblicze IT i pokażemy, że informatyka może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość. Wydarzenie ma duży zasięg medialny i cieszy się zainteresowaniem wśród uczniów z całego województwa lubelskiego. W zeszłorocznej edycji wzięło udział blisko 1000 osób z czego większość pochodziła z Lublina a duża część m.in. z takich miast jak: Międzyrzec Podlaski, Biała Podlaska, Chełm, Łuków czy Kraśnik.

 

Nowością tegorocznej edycji są warsztaty dla najmłodszych uczestników – uczniów szkół podstawowych klas 1-3. Młodzi uczniowie będą mogli poznać świat robotyki, a także wziąć udział w warsztatach z kreatywnego myślenia, które jest niezbędne w branży informatycznej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieć również okazję do zapoznania się z ofertą lubelskich uczelni wyższych. W trakcie wydarzenia odbędą się pokazy różnych nowinek technologicznych prezentowanych na stoiskach kół naukowych.
Szczegółowy plan konferencji oraz zapisy: www.checkit.lublin.eu