Jak się okazuje – ostatnia sesja nie była tak spokojna, jak się zapowiadała. A skończyła się, m.in. odwołaniem z funkcji wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa, radnego Andrzeja Pruszkowskiego z PiS-u. Poddawał on w wątpliwość legalność poprzedniej – nadzwyczajnej sesji Sejmiku. Wyjaśnijmy, że wniosek o odwołanie złożył radny PSL-u, Marek Kos, co następnie zostało przegłosowane większością.  Jak wyjaśnia Kos – sam wniosek radnego Pruszkowskiego nie był powodem wniosku o jego odwołanie, bo wynikał z postawy, którą radny prezentował  jako wiceprzewodniczący Sejmiku. Radny PSL zaznacza też, że klub Prawa i Sprawiedliwości może do prezydium zgłosić następnego przedstawiciela.

 

 

To fragment wypowiedzi. Radny Sejmiku, Marek Kos z PSL-u był dziś naszym porannym gościem, rozmawialiśmy też o innych uchwałach Sejmiku oraz kwestiach samorządowych. Wywiad w całości jest dostępny w zakładce Goście Radia eR, bardzo polecamy.

A poniżej także wypowiedź radnego PiS-u, byłego już wiceprzewodniczącego Sejmiku WL, Andrzeja Pruszkowskiego. To wypowiedź z wczorajszej sesji, w niej radny wyjaśnia powód złożenia swojego wniosku o nieprzyjmowanie protokołu z lutowych obrad poprzedniej – nadzwyczajnej sesji na temat „Obrony polskiej samorządności”. Bardzo polecamy i te wyjaśnienia.

 

 

Wniosek PiS-u o odrzucenie protokołu z nadzwyczajnej Sesji został wczoraj odrzucony. Radni przegłosowali za to inny – o odwołanie Pruszkowskiego z funkcji wiceprzewodniczącego Sejmiku.