W uczelniach wielkie oczekiwanie na decyzje wynikające z reformowania szkolnictwa wyższego. Jak wiemy – są propozycje kompleksowych zmian, na razie jednak pozostają one w fazie projektów. To co jest na ten moment w zasadzie pewne, to kwestia dotacji uczelni. Zgodnie z nowym rozporządzeniem ministra J. Gowina, liczyć ma się nie liczba studentów, za którym szły pieniądze, ale proporcja między liczbą pracowników naukowych a studentów. Wyjaśnijmy, że będą premiowane te uczelnie, w których na jednego akademickiego nauczyciela przypadnie 13 żaków. Jak mówił na naszej antenie rektor Politechniki Lubelskiej, prof. Piotr Kacejko – trzeba przyjąć fakty i je realizować.

 

A czy jest to dobra zmiana? Więcej o tym w rozmowie z naszym porannym gościem. Bardzo polecamy. Wywiad z rektorem Politechniki Lubelskiej, profesorem Kacejko jest dostępny w zakładce Goście Radia eR.

A zainteresowanym polecamy też Dzień Otwarty – 22. marca między 10:00 a 14:00 w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej, przy ul. Nadbystrzyckiej 36 C.