28 marca br. w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” odbyły się przesłuchania w II Konkursie Poezji Śpiewanej Pamięci Jacka Kaczmarskiego. Do Konkursu zgłosili się soliści w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież szkolna (gimnazjalna i ponadgimnazjalna) oraz dorośli. Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory z szeroko pojętej kategorii poezji śpiewanej. Choć zaśpiewanie pieśni patrona Konkursu Jacka Kaczmarskiego nie było wymogiem regulaminowym, wielu wokalistów zdecydowało się na zmierzenie się z repertuarem słynnego barda.

 

Jury w składzie: Zbigniew Jonak, Anna Filipiak i Robert Sosik oceniało umiejętności wokalne solistów, odpowiedni dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom tegorocznego Konkursu był bardzo wysoki, o czym będzie się można przekonać podczas Koncertu Laureatów, który odbędzie się 8 kwietnia br. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

 

Organizatorami Konkursu Poezji Śpiewanej Pamięci Jacka Kaczmarskiego są: Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Stowarzyszenie Solidarni Ziemi Puławskiej oraz Region Środkowowschodni NSZZ „Solidarność”. Celem konkursu jest propagowanie patriotycznej poezji śpiewanej oraz pieśni niepokornej.