Nazwa wydarzenia: Z uśmiechem do Afryki

Termin: 4.04.2017, godz. 19

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie podczas którego charytatywnie wystąpią: Poławiacze Pereł Improv Teatr, Łukasz Jemioła, Agata Jakuszko Sobocka i inni artyści. Na wydarzenie nie obowiązują bilety, jednak podczas spotkania odbędzie się zbiórka pieniężna, której dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego oraz na wybrane przez Państwa działania medyczne w Tanzanii i Kenii. Wydarzenie będzie miało miejsce w Amfiteatrze w Parafii Niepokalanego Serca i Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie.

„Z uśmiechem do Afryki” 🙂 występować będą dla Was:

– Poławiacze Pereł Improv Teatr – grupa improwizacji teatralnej, w której skład wchodzi Przemysław Buksiński (człowiek, który improwizację sprowadził z Kanady do Polski) wraz z aktorami Łukaszem „Szampankiem” Szymankiem i Remigiuszem Jankowskim, Marcinem Wąsowskim i Michałem Łysiakiem z Kabaretu Świerszczychrząszcz oraz Mirkiem Urbanem – psychologiem, pasjonatem żonglerem – po raz pierwszy stanęli przed publicznością i korzystając z jej sugestii wykreowali wirtualny świat chwilowego i niepowtarzalnego teatru.
Ich celem nie jest jednorazowy uśmiech wywołany szybkim żartem, czy łatwym dowcipem. Dążą do prawdy, do głębokiego przeżycia, do sytuacji w której widz przegląda się w wykreowanej spontanicznie scenie. Humor nie jest celem, jest jedynie środkiem dotarcia do tego co porusza, co ważne.
Spektakle Poławiaczy są każdorazowo eksperymentem, są wyzwaniem, są skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione? Scena i widownia powołują do życia bohaterów, bohaterowie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia. Poławiacze Pereł otwarci są nie tylko na nowe światy swoich opowieści. Często podczas spektakli pojawiają się pomysły nowych form gry aktorskiej, które natychmiastowo są włączane do występu.

– Łukasz Jemioła – piosenkarz i gitarzysta, który odnosił sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych, między innymi laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską OSPA w Ostrołęce, OFP’y w Rybniku, Ogólnopolskiego festiwalu piosenki Retro w Warszawie,
Festiwalu piosenki filmowej w Toruniu. Podczas tych imprez zdobył uznanie takich osób jak; Zygmunt Konieczny, Krzesimir Dębski, Krystyna Janda, Marcin Kydryński, Maciej Maleńczuk, Elżbieta Zapendowska, Jan Wołek etc. Medialną rozpoznawalność zdobył występując w drugiej edycji programu TVN „X Factor”. Jeden z najciekawszych bardów swego pokolenia, także autor własnych kompozycji.

– Agata Jakuszko Sobocka – ilustratorka biznesowa, rysowniczka konferencyjna, psycholog zajmujący się efektywnością. Wykłada w Szkole Trenerów Progress oraz Akademii Sketchnotingu. W ostatnich 10 miesiącach zilustrowała 15 książek (głównie biznesowych). Jako psycholog w uniwersyteckim laboratorium badała wyobraźnię (rotacje mentalne) sprawdzając, co działa najskuteczniej na nasze myślenie. Aktualnie specjalizuje się w rysowaniu na żywo wydarzeń, konferencji biznesowych, zebrań zespołów kreatywnych. Dzięki jej improwizowanym rysunkom – podnosi JAKOŚĆ rysowanych spotkań wpływając na wzrost liczby jakościowych pomysłów i głębokość przetwarzania i zapamiętywania materiału. Aktywna mama, przedsiębiorca, pionierka w branży kreatywnego marketingu. Pracowała w Polsce i za granica jako psycholog (Londyn, Praga), trener(Sycylia, Turcja, Polska), ilustrator (często zdalnie-cały świat). A przy tym osoba chętnie dzieląca się wiedzą i doświadczeniem z areny międzynarodowej.

I inni artyści …

Więcej informacji o wydarzeniu i działalności projektu na:
www.africamed.org
• Facebook: https://web.facebook.com/AfricaMed-1458276237820833/?fref=ts

 

Plan wydarzenia:

19.00 – 19.30 – Przywitanie gości, przedstawienie działalności fundacji i celu w jakim wydarzenie zostało zorganizowane.

-Wprowadzenie na scenę malarki słów: Agaty Jakuszko Sobockiej

19.30-19.50 – Sztukmistrze: Krzysztof Kostera, Dariusz Nowackiego

19:50-20.45 – Łukasz Jemioła

20.45-21.30 – Poławiacze Pereł

21.30-22.00 – Zbiórka i podziękowania