W rozmowie i temat dość symboliczny i samo spotkanie… Ostatnia audycja w ramach cyklu Wieczory z Nauką na antenie Radia eR. Zatem jak Księga Objawienia kończy Nowy Testament i Pismo Święte tak temat Apokalipsy kończy cykl naszych audycji…

Pytania ludzkości o czasy ostateczne od wieków..próby rozszyfrowania czasu czasów i końca czasów, o której czytamy w Apokalipsie. Miałam przyjemność gościć w studiu ponownie ks. dr Marcina Zielińskiego, biblistę, pracownia naukowego Instytutu Nauk Biblijnych KUL, vicemoderatora Dzieła Biblijnego Archidiecezji Lubelskiej.

Czy człowiek sam jest stanie zinterpretować zapisy symboliczne, które otrzymał i przekazał światu św. Jan w Księdze Objawienia? Jeżeli już się pojawia temat Apokaliptyczny, zwykle jest ukryty w wizjach zagłady, zniszczenia i określenia czasu kiedy to nastąpi…?

Czy zawarte opisy to tylko przyszłość, a konkretne wydarzenia mają się wydarzyć (lub już się wydarzyły) tylko RAZ? Może to cała historia ludzkości, która się powtarza i próba zniszczenia, Kościoła i człowieka, która trwała, trwa i trwać będzie? Odwieczna walka dobra ze złem, Boga z Szatanem, która na końcu czasów ma się okazać zwycięstwem Boga i narodzin Nowego Jeruzalem.. Magdalena Sz.Naumiuk, zapraszam.

Cz.I

Cz. II