Najpierw syryjskie spotkanie, potem procesja z palmami, a następne uroczysta msza św. w lubelskiej archikatedrze. W Lublinie święto Niedzieli Palmowej łączy się z archidiecezjalnymi obchodami ŚDM.

W ramach Światowych Dni Młodzieży na początek odniesienia do skomplikowanej sytuacji w Syrii i zaproszenie na szczególne spotkanie. Dziś bowiem w Lublinie wizyta s. Annie Demerijan z Aleppo. Charakter spotkania wyjaśnia jego współorganizator, Grzegorz Wierzchowski.

 

 

S. Annie Demerijan z Aleppo wystąpi w Kościele Akademickim KUL, początek spotkania o 13:30.

Bezpośrednio po syryjskim wydarzeniu nastąpi procesja z palmami. Zacznie się o 14:30, a jej szlak poprowadzi od Kościoła Akademickiego KUL do archikatedry, gdzie – o 15:30 – zostanie odprawiona msza św. Wyjaśnijmy, że będzie jej przewodniczyć lubelski metropolita, abp Stanisław Budzik. Państwo mogą w niej uczestniczyć za naszym pośrednictwem, będziemy ją bowiem transmitować.

po transmisji – do odsłuchania homilia ks. abp. Stanisława Budzika (9.04.2017)

 

Niedziela Palmowa została ustanowiona świętem na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna Wielki Tydzień, czyli bezpośredni okres przygotowania duchowego najpierw do przeżywania męki, a następne Zmartwychwstania Jezusa.