Od 9 do 15 kwietnia nasza reporterka Anna Kośmiej będzie przebywać w Jerozolimie. Zapraszamy Państwa na relacje z obchodów Wielkiego Tygodnia z samego centrum wydarzeń.

Specjalne wejścia o 7:25, 9:25, 12:25, po 16:00 i 22:00.

Jerozolima – Jeruzalem, Al-Quds, miasto Dawidowe, biblijny Syjon. Kolebka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.  W najważniejszym dla chrześcijan czasie – Wielkim Tygodniu – jesteśmy w centrum wydarzeń. Na własne oczy oglądamy miejsca, gdzie Jezus zmieniał historię świata. Zagłębiamy się w labirynt jerozolimskich uliczek, wchodzimy na Wzgórze Czaszki, słuchamy wielojęzycznego gwaru. Naszym przewodnikiem jest Biblia a towarzyszami podroży ludzie z całego świata, którzy przybędą do Ziemi Świętej, by u źródeł wiary przeżywać Triduum Paschalne. Opowiadamy o sytuacji chrześcijan w Jerozolimie, wnikamy w skomplikowane relacje żydowsko – arabskie, szukamy odpowiedzi na pytania o to, jak żyje się w tym wyjątkowym miejscu . Jesteśmy tam gdzie tradycja, historia, kultura i obrzędy splatają się w unikalnym klimacie najświętszego miasta Świata.

Sponsorem wyprawy „Jerozolima Śladami Jezusa, czyli Radio eR w Ziemi Świętej” jest firma ECO Projekt Waldemar Paszkiewicz.