Akcje Radia eR:

Akademia Budżetu Domowego III

to cykl audycji poświęconych oszczędzaniu, planowaniu budżetu domowego i bezpieczeństwie finansowym.  

Projekt „Akademia Budżetu Domowego III” stanowi cenną inicjatywę społeczną i przystępną formę edukacji ekonomicznej w zakresie świadomego i efektywnego zarządzania finansami osobistymi. Projekt jest kontynuacją poprzedniego cyklu audycji.

Słuchaj audycji Akademia Budżetu Domowego w każdą środę o godzinie 11:40 na antenie Radia eR. Odpowiedz na pytanie konkursowe i zdobądź nagrodę!

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

3 sierpnia br. pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” wyruszy z Lublina po raz trzydziesty ósmy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Od wielu lat nasze Radio aktywnie w niej uczestniczy towarzysząc pielgrzymom w drodze. Zachęcamy słuchaczy do udziału w Pielgrzymce,  zaś tym, którzy z różnych powodów nie mogą wybrać się z nami, oferujemy relacje na żywo wprost z pątniczego szlaku. Poprzez codzienne transmisje, rozmowy z przewodnikami i pielgrzymami przybliżamy atmosferę wspólnej drogi.

Światowe Dni Młodzieży w Radiu eR

Radio eR 87,9 FM zaprasza do wspólnego przeżywania czasu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Transmisje, relacje, studia plenerowe –będziemy na bieżąco przybliżać naszym słuchaczom najważniejsze wydarzenia i towarzyszyć uczestnikom w tych niezwykłych chwilach.

Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie

Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie to sztandarowa wakacyjna akcja Radia eR. Przez cały lipiec i sierpień jesteśmy w różnych dzielnicach Lublina, po to aby spędzać czas wspólnie z dzieciakami, które pozostają na lato w mieście. Nasi wolontariusze przygotowują gry, zabawy, konkursy, warsztaty i spotkania z gośćmi. W tym roku planujemy już szósta edycję Dobrych Wakacji w Dobrym Towarzystwie a nasza akcja z roku na rok przyciąga coraz więcej dzieci i zatacza coraz szersze kręgi. Pomagają nam w tym firmy i instytucje zaangażowane w nasze działania:

Proszę Przepuść Mnie

to działanie mające na celu promowanie, wśród lubelskich kierowców, kulturalnego zachowania wobec pieszych, którzy oczekują na przejściach. Nasi wolontariusze przebierają się w stroje zwierząt – po to by zwrócić na siebie uwagę kierowców – i ucinkami nagradzają tych, którzy zatrzymali się przed przejściem dla pieszych. Celem naszej akcji jej przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i wierzymy, że można to osiągnąć poprzez zmianę nastawienia zmotoryzowanych użytkowników dróg.

Dar Życia

akcja zachęcająca do podjęcia świadomej decyzji dotyczącej oddania, po śmierci, narządów do przeszczepu. Już od 2012 roku docieramy z deklaracjami woli do mieszkańców Lublina a wspólnie z Kliniką Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersytetu Medycznego prowadzimy działania informacyjne i edukacyjne. Przypominamy także ważne słowa Jana Pawła II (…) W sercach ludzi, zwłaszcza młodych, należy utwierdzić przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów na przeszczep(…).

Salony Wschodu

czyli miejsca, wydarzenia, ludzie z których słynie Lubelszczyzna. Zapraszamy słuchaczy Radia eR do udziału w niezwykłej wyprawie po magicznych zakątkach naszego regionu. Salony Wschodu to możliwość poznania bogatej historii, wspaniałych zabytków, ważnych inwestycji i znanych mieszkańców miast i gmin województwa lubelskiego. Odkryj je na nowo razem z nami! W czasie reportaży pragniemy zaprezentować oblicza miast i gmin Lubelszczyzny, przedstawić ich walory turystyczne, przybliżyć życie kulturalne, ważne inwestycje oraz wizję przyszłości.

Śladami Jezusa

Jerozolima – Jeruzalem, Al-Quds, miasto Dawidowe, biblijny Syjon. Kolebka judaizu, chrześcijaństwa i islamu.  W najważniejszym dla chrześcijan czasie – Wielkim Tygodniu – jesteśmy w centrum wydarzeń. Na własne oczy oglądamy miejsca, gdzie Jezus zmieniał historię świata. Zagłębiamy się w labirynt jerozolimskich uliczek, wchodzimy na Wzgórze Czaszki, słuchamy wielojęzycznego gwaru. Naszym przewodnikiem jest Biblia a towarzyszami podroży ludzie z całego świata, którzy przybędą do Ziemi Świętej, by u źródeł wiary przeżywać Triduum Paschalne. Opowiadamy o sytuacji chrześcijan w Jerozolimie, wnikamy w skomplikowane relacje żydowsko – arabskie, szukamy odpowiedzi na pytania o to, jak żyje się w tym wyjątkowym miejscu . Jesteśmy tam gdzie tradycja, historia, kultura i obrzędy splatają się w unikalnym klimacie najświętszego miasta Świata.

Akademia Budżetu Domowego II

Tym razem skupimy się na sytuacji, w której dochody domowego budżetu są zbyt niskie by pokryć wszystkie nasze wydatki. To może być spontaniczna decyzja o wyjeździe wakacyjnym, nieprzewidziana konieczność zakupu nowej lodówki, albo też przemyślane i  wiążące długoterminowo zaciągnięcie kredytu na zakup mieszkania. Każda z tych sytuacji wymaga indywidualnego podejścia  i analizy wielu czynników. Postaramy się ułatwić Państwu to zadanie, aby uniknąć konsekwencji nadmiernego zadłużenia.