Audycje w Radio eR:

Strefa Poranka 

(od poniedziałku do piątku, od 6.15 do 10.00)
to najlepszy sposób na udany dzień. Najświeższe wiadomości, intrygujące tematy, przegląd prasy, zapowiedzi bieżących wydarzeń, spotkanie z Gościem Porannym i oczywiście – dużo dobrej muzyki. Spędź poranek z Radiem eR – zaprasza Monika Suszek.

Wieczór ze zdrowiem 

(środa, 20:15)

Środowe wieczory, po godzinie 20.00 poświęcamy zdrowiu. Karolina Bogudał rozmawia z lekarzami, ekspertami i pacjentami, którzy dzielą się z naszymi słuchaczami swoją wiedzą  i doświadczeniami.

Ekologia- zrób to sam

(środa, 10:30)

Cykl audycji ekologicznych o tym jak być bardziej eko! Podsuwamy pomysły na to jak samodzielnie wykonywać rozmaite rzeczy – począwszy od przetworów a skończywszy na kosmetykach i ubraniach. Inspiracje, pomysły, wskazówki, przepisy – to wszystko znajdziecie w programie Ekologia – zrób to sam!

Sygnały Natury

Cykl audycji o środowisku, jego ochronie i wykorzystaniu jego zasobów.

 

Emisja w każdy wtorek o godzinie 11:45 (premiera) i 22:45  (powtórka).

Wieczór ze Światem

Tematy związane z geopolityką, ważnymi wydarzeniami na świecie ale przede wszystkim losami ludzi uwikłanych w różne procesy polityczne i konflikty na świecie.

Zapraszamy w każdy piątek po 20.15

Radio Młodych

(sobota, po 20.00)
to (paradoksalnie) najstarsza audycja na antenie Radia eR. W sobotnie wieczory gramy dla młodych ciałem i duchem. Energia, muzyka, goście, rozmowy. Zaprasza…

Wieczory z Nauką

Zadziwiająca…  Piękna… Trudna… Niezwykła….  NAUKA. Chcesz być bliżej niej?

W czasie audycji będziemy odkrywać jej tajemnice i odpowiadać na trudne pytania z rożnych dziedzin.
Będziemy wyjaśniać zjawiska zachodzące w świecie i w nas samych.
Towarzyszyć będzie nam dobra i niecodzienna muzyka. Magdalena Sz. Naumiuk. Zapraszam serdecznie  w każdy czwartek o godzinie 20:15.

Dookoła Południa

(poniedziałek – piątek od 10.00 do 14.00)
to 4 godziny wypełnione muzyką, ciekawymi tematami, wywiadami z gośćmi i ekspertami i co najważniejsze – telefonami i esemesami od naszych słuchaczy. Rozmawiamy o ważnych problemach i o codziennych sprawach. Na program zapraszają: Katarzyna Piekarczyk, Magdalena Szymaszek – Naumiuk, Karolina Bogudał, Zbigniew Sapiński i Maciej Kurek. Do usłyszenia!

Strefa Wiary

(od poniedziałku do soboty, godzina 18.00)
to czas na aktualności Radia Watykańskiego, miniaudycję Kropla Wieczności, fragment Ewangelii na dziś, koronkę do Bożego Miłosierdza i oczywiście transmisję Mszy Świętej z Archikatedry Lubelskiej.

Wieczory w Radiu eR

(od poniedziałku do piątku, po 20.00)
czyli inny temat na każdy wieczór. W poniedziałek na spotkanie z podróżami i historią zaprasza Przemysław Lis. We wtorek na polityczne rozmowy zaprasza Marek Targoński. W środę o zdrowiu opowiada Karolina Bogudał. W czwartek dowiadujemy się więcej o nauce z Magdaleną Szymaszek – Naumiuk a w piątek o sytuacji na świecie informuje nas Monika Suszek.

Gość Radia eR

(od poniedziałku do piątku o 8.20 i 17.15, w soboty o 17.10)
to spotkanie z politykami, samorządowcami, duchownymi, przedstawicielami instytucji i firm i członkami organizacji i stowarzyszeń. Ciekawe rozmowy o naszym regionie, dyskusje na aktualne tematy i pytania dotyczące przyszłości – tego warto posłuchać.

Warto usłyszeć, warto zobaczyć, warto pójść

(codziennie o 9.15, 13.15 i 17.50, w soboty o 7.20, 12.30 i 17.50, w niedziele o 8.30, 12.30 i 17.50)
Wybieramy najciekawsze wydarzenia, najlepsze premiery i najbardziej udane koncerty. O wszystkim co warto zobaczyć dowiesz się z naszego magazynu!

Piosenka na życzenie

(od niedzieli do piątku, po 14.00)
to ulubiona audycja słuchaczy Radia eR. Chcesz usłyszeć ulubioną piosenkę? Napisz do nas lub zadzwoń. Mile widziane życzenia, pozdrowienia i dedykacje!

KUL-owskie Inspiracje

(piątek, po 10.30)
to magazyn nie tylko dla studentów KUL. Zaproszenia, zapowiedzi, ciekawostki, wydarzenia czyli to wszystko czym zainspirować może nas najstarsza uczelnia Lublina. Posłuchaj i dowiedz się więcej. Na program zaprasza Anna Opasiak.

Salony Wschodu

(czwartki, o 10.25, 11.25.,12.25, 13.25 i 17.35)
to audycja o gminach i miastach Lubelszczyzny. Wybierz się razem z nami w podróż po naszym regionie i poznaj najbliższe i najciekawsze miejsca. Na wspólne odkrywanie Lubelszczyzny zaprasza Przemysław Lis.

Bankomat

(poniedziałek, po 15.00)
czyli najważniejsze informacje dotyczące finansów, gospodarki i bankowości, przygotowane przez ekspertów ze Związku Banków Polskich. Warto wiedzieć to co dotyczy naszych portfeli a przy okazji – wygrać nowy, skórzany portfel.

Muzyczne Retrospekcje

(wtorek, po 15.00)
to wycieczka w czasie do lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Przypominamy hity z tamtych lat, odświeżamy pamięć o gwiazdach i popularnych zespołach, wracamy do minionych muzycznych klimatów. Na tą niezwykłą podróż zaprasza ksiądz Wojciech Iwanicki.

Leśnymi Tropami

(środa, po 15.00)
czyli spotkania z przyrodą, historią , florą i fauną lubelskich lasów. Audycję prowadzi Piotr Musiał z Nadleśnictwa Lubartów a jego gośćmi są leśniczy, gajowi i pracownicy lubelskich nadleśnictw oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

MK2

(czwartek, po 15.00)
czyli Maciej Kurek i Maciej Kulka zapraszają na najbardziej dynamiczny program o motoryzacji. Bezpieczeństwo na drogach, opinie kierowców, porady i ciekawostki dotyczące transportu – to wszystko i wiele więcej w czwartkowe popołudnia na 87,9 FM.

Strefa Biznesu

(piątek, po 15.00)
to spotkanie z przedstawicielami lokalnych firm i instytucji otoczenia biznesu. W rozmowach poruszamy najważniejsze zagadnienia dotyczące gospodarki, przedsiębiorczości i ekonomii. Zapraszają Anna Opasiak i Przemysław Lis.

Reportaż Fundacji Głos Ewangelii

(środa, godzina 15.35 i 23.00)
dotyka spraw trudnych, bolesnych ale bardzo ważnych. Celem reportaży jest kształtowanie i propagowanie humanitarnych postaw życiowych dlatego warto na chwilę zatrzymać się w biegu i posłuchać.

Local News In English

(od poniedziałku do piątku po 17.35)
specjalnie dla obcokrajowców prezentujemy, w języku angielskim, skrót najważniejszych informacji bieżącego dnia. Materiał przygotowują studenci lingwistyki stosowanej UMCS.

Honky Tonk

(sobota od 8.00 od 10.00)
to najlepsza audycja o muzyce country ever! W sobotni poranek zainspiruje Was westernowym klimatem , gitarowym brzemieniem i opowieściami prosto z Dzikiego Zachodu. Na to spotkanie zapraszają ks. Krzysztof Podstawka i Jan Achremowicz. Nie może Was zabraknąć!

Muzyka do kawy i nie tylko

(sobota, godzina 14.05)
to chillout, acid & smooth jazz, lounge, down tempo i tradycyjny jazz. Będzie refleksyjnie, melancholijnie, instrumentalnie czasem też i art’ elektro’ popowo, jednym słowem wyjątkowo. Nie zabraknie spotkań z artystami, wywiadów, zaproszeń i recenzji. W programie będą również wspomnienia pięknych piosenek – dobrych na wszystko. Zbigniew Sapiński zaprasza na swój autorski program w każdą sobotę między 14.00 a 16.00.

Niedzielna Strefa Wiary

(niedziela, od 9.15 do 14.00)
to czas na transmisję Mszy Świętej, spotkanie z Patronem Dnia, wysłuchanie katechez. Serdecznie zapraszamy na chwile refleksji i wyciszenia w ten świąteczny dzień.

Katechezy księdza Arcybiskupa

(sobota, godzina 18.30 i niedziela, godzina 10.45)
to spotkanie ze słowem i myślą lubelskiego Metropolity, Arcybiskupa Stanisława Budzika.

Wiara ze słuchania

(sobota, godzina 7.30 i niedziela, godzina 13.30)
czyli katechezy księdza Ryszarda Winiarskiego to jedna z najpopularniejszych audycji w Radiu eR. To także czas pogłębionej refleksji nad kwestią naszej duchowości i zatrzymania się w zamyśleniu nad istotą naszej osobistej wiary.

Bo byłem przybyszem…

(niedziela, po 15.00, czwartek, po 23.00)
to audycja poświęcona problemom integracji uchodźców w Polsce i na Lubelszczyźnie. Rozmowy z gośćmi, najważniejsze wydarzenia dotyczące uchodźców, spojrzenia na aktualną sytuację – na to wszystko zaprasza Armine Ożga – Margaryan.

Sportowa Niedziela

(niedziela, po 19.00)
czyli audycja o piłce nożnej, siatkówce, piłce ręcznej, pływaniu i wielu innych dyscyplinach. Podsumowania, zapowiedzi, zaproszenia i wiadomości o osiągnięciach lokalnych drużyn –na godzinę w sportowym klimacie zaprasza Przemysław Kaliński.

RMF czyli Radiowy Magazyn Filozoficzny

(niedziela, po 20.00)
to jedyny w swoim rodzaju program, w którym szukamy prostych odpowiedzi na trudne pytania. Prawda, dobro, życie, wiara, rozum, poznanie – sensu tego wszystkiego poszukuje Krzysztof Hudzik. Nie przegap tego wyjątkowego spotkania!

Magazyn Watykański

to podsumowanie najważniejszych wydarzeń i spotkań, którymi żyje Kościół na Świecie