Strefa Biznesu

STREFA BIZNESU. Gościem – przedsiębiorca, współwłaściciel i manager lubelskiej Restauracji „16-ście Stołów”, Wioleta Welman

W rozmowie - obecny klimat dla biznesu, czyli o powodach, dla których warto założyć własną firmę, ale też o komplikacjach i wyzwaniach w zakresie utrzymania przedsiębiorstwa na rynku. Pojawią się też wątki aktywności społecznej - restauracja jest jednym z naszych radiowych partnerów włączających się w akcję przygotowania gorących posiłków dla podopiecznych Gorącego Patrolu.

STREFA BIZNESU -właściciel lubelskiej restauracji Koncertowa, Jerzy Wójcik

W rozmowie - obecny klimat dla biznesu, czyli o powodach, dla których warto założyć własną firmę, ale też o komplikacjach i wyzwaniach w zakresie utrzymania przedsiębiorstwa na rynku. Pojawią się też wątki aktywności społecznej - restauracja jest jednym z naszych radiowych partnerów włączających się w akcję przygotowania gorących posiłków dla podopiecznych Gorącego Patrolu. I o [...]

STREFA BIZNESU – dyrektor miejskiego Wydziału Strategii i Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, Mariusz Sagan

W rozmowie - obecny klimat dla biznesu, czyli o powodach, dla których warto założyć własną firmę, ale też o komplikacjach i wyzwaniach w zakresie utrzymania przedsiębiorstwa na rynku. A spytamy też o kondycję i rozwój lubelskiej podstrefy ekonomicznej.

STRAFA BIZNESU – przedstawicielki Zajazdu Pod Gwiazdami, Anna Gwiazda-Krzemińska i Agata Gwiazda

W rozmowie - obecny klimat dla biznesu, czyli o powodach, dla których warto założyć własną firmę, ale też o komplikacjach i wyzwaniach w zakresie utrzymania przedsiębiorstwa na rynku. A spytamy też o znaczenie angażowania się firm w działania społeczne.

STREFA BIZNESU – prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Gertruda Uścińska

W rozmowie - wyjaśnienia co do wyników przeglądu emerytalnego, propozycje umorzeń i ulg dla firm w spłacie składek, ale też, m.in. kwestia ZUS-OFE i współpracy ZUS-u z uczelniami.

25 listopada 2016|Audycje, Goście Radia eR, Polecamy, Strefa Biznesu|

STREFA BIZNESU – przedsiębiorca, prawnik, społecznik i współorganizator I Wschodniego Forum Firm Rodzinnych i prezes Stowarzyszenia Aktywna Europa, Mariusz Filipek

W rozmowie - komplikacje i wyzwania co do zakładania i utrzymania przedsiębiorstw na rynku, popularność małych i średnich firm rodzinnych oraz wyjaśniania co do zbliżającego się pierwszego Wschodniego Forum Firm Rodzinnych (2.12.2016 Lubelskie Centrum Konferencyjne). Forum objęliśmy naszym radiowym patronatem.

STREFA BIZNESU. Konsul honorowy Austrii, przedstawiciel Lubelskiej Akademii Rozwoju – Piotr Majchrzak

W rozmowie - wyjaśnienia co do polsko-austriackiej współpracy gospodarczej i kulturalnej oraz znaczenie konsulatu w tym zakresie.

STREFA BIZNESU. Gośćmi przedstawiele Lubelskiego Klubu Biznesu, m.in. prezes LKB, Agnieszka Gąsior-Mazur

W rozmowie - firma przyszłości. Jakie są wskazówki w tym zakresie? M.in. o tym podczas sympozjum proponowanego przez LKB. Odbędzie się w następną środę 19. października, a dziś odpowiedzi na naszej antenie.

07 października 2016|Audycje, Goście Radia eR, Polecamy, Strefa Biznesu|

STREFA BIZNESU. Wójt Gminy Łuków, czyli laureata programu promocji gmin BUSINESS EXCELLENCE 2016.

Tym razem w Strefie Biznesu spotkanie samorządowo-biznesowe. Gościem Anny Opasiak był wójt Łukowa, Mariusz Osiak. W rozmowie - obecny klimat dla biznesu, komplikacje, wyzwania, ale też i programy wsparcia, jakie przedsiębiorcom proponuje samorząd.

Strefa Biznesu – dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, Marceli Niezgoda.

W rozmowie - obecny klimat dla biznesu, czyli o powodach, dla których warto założyć własną firmę, ale też o komplikacjach, wyzwaniach i finansowych programach wsparcia, jakie LAWP proponuje lokalnym przedsiębiorcom.